8 Adımda Akşam Rutininizi Oluşturmaya Ne Dersiniz ?

Sadece 8 adımda kendi akşam rutini oluşturmaya hazır mısınız ? Malum hepimizin kendimize göre bir sabah rutini var. Sabah belli bir saatte uyanıp, duş alıp, hazırlanıp işe gitmek gibi belli başlı sabah rutinleri vardır. Peki, ya akşamları ne yapıyoruz ?

İşte tam bu noktada devreye gidip, akşamlarımızı belli bir rutine koymak için bazı önerilerde bulunmak istiyoruz. Birazdan vereceğimiz önerileri baz alarak kendi hayatınıza göre güzel bir akşam rutini oluşturarak, hem kendinize daha fazla zaman ayırmış olursunuz, akşamları daha programlı bir yaşamınız oluşur. Hazırsanız, akşam rutini oluşturmaya başlıyoruz.

Akşam Rutini Nasıl Olmalıdır ?

  1. Adım : Sosyal Medya

Akşamın ilk saatlerinden itibaren sosyal medya hesaplarınıza bir göz atın. Gelen maillerinize, mesajlarınıza göz atıp, gerekli cevapları yazdıktan sonra cep telefonunuzu, tabletinizi bir kenara bırakın. Sabah için alarmınızı kurmayı unutmayın.

akşam rutini nasıl olmalı

2. Adım : Ertesi Gün

Çalışan birisi iseniz, sabahleyin işe giderken giyeceğiniz kombini hazırlayın. Çantanızı hazırlamayı unutmayın. Sabah evde kalacaksanız, günlük ev kombinizi hazırlayabilirsiniz.

3. Adım : Yoga

Uyumadan en az 1 saat önce 30 dakika da olsa yoga yapmaya özen gösterin. Yoga yapmak sizi hem zihinsel açıdan, hem bedenen , hem de ruhen sizi oldukça rahatlatacaktır.

Yoga konusunda öneri isteyenler için ” Fit Kalmanın Yeni Yolu ” Hatha Yogası ” İle Tanıştınız mı ? ”

4. Adım : Duş

Günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmak için ılık bir duş almak size iyi gelecektir. Ilık bir duş aldıktan sonra bi 5 dakika bornozla oturup, sıcak bir şeyler ( kahve ya da bitki çayı olabilir ) için .

5. Adım : Gözlerinizi Kapatın

Birkaç dakikalığına gözlerinizi kapatıp, sadece sessizliği dinleyin. Bu sırada nefes alış verişinizi takip edin. Bedeninizde herhangi bir sıkışıklık hissediyorsanız, orayı gevşetin.

6. Adım : Masaj

Gergin olan yerlerinizi biraz olsun rahatlatmak adına kendi kendinize masaj yapın. Dilerseniz masaj yaparken sizi rahatlatacak masaj yağlarından yararlanabilirsiniz.

7. Adım : Rahatlatıcı Yağlar

Hem bedeninizi , hem ruhunuzu dinlendirip, güzel rahatlatıcı ve derin bir uykuya geçmek için uçucu aynı zamanda rahatlatıcı yağlardan yararlanabilirsiniz.

8. Adım : Uyku Alanız

Yeni bir güne pozitif enerji dolu başlamak için uyku alanız büyük bir rol oynamakta. Uyuyacağınız alanı şöyle bir gözden geçirin. Etrafta sizi rahatsız eden uykunuzu kaçıracak objeleri nesneleri kaldırın. Teknolojik aletleri uyku alanızda bulundurmayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?