Başarılı İnsanların Yatmadan Önce Yaptığı 4 Şey

Başarılı İnsanların Uyumadan Önce Yaptıkları Şeyler

Bir sonraki günün ruh halinizi ve enerjisini genelde uyumadan önce son aktivitelerin belirlediğini biliyor muydunuz ? Özellikle bu durum uykunuzu da derinden etkiliyorsa , yeni bir güne başlarken bu durum daha da etkili olmakta. Bu noktadan harekete çıktığımızda uyku zamanı ritüelleri birçok başarılı insanın vazgeçilmezlerdir.

Peki ; başarılı insanlar, sizce uyumadan önce neler yapıyor ? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, sizleri bu konumuzu okumaya davet ediyoruz.

Uyumadan Önce Yapılması Gerekenler

? Yapılacakların Listesini Hazırlıyorlar

Kerry : ” Başarılı insanlar , iyi bir gece uykusu öncesi kafayı boşaltmak çok kritik ” diyor. Bu nedenle başarılı insanlar gün içerisinde ilgilenmedikleri bir sonraki gün yapmaları gereken şeyleri bir liste haline getirmekteler. Bu şekilde kafaları rahat olup, iyi bir uyku uyuyabilirler.

? İşle Olan Bağlantılarını Kesiyorlar

Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri uyumadan önce birçok faaliyette bulunsalar dahi, işle ilgi herhangi bir faaliyette bulunmuyorlar. Belli bir saatten sonra ne sürekli e- postalarını kontrol edip duruyorlar, ne de işle alakalı bir konu ile ilgili konuşup duruyorlar.

uyumadan önce yapılması gerekenler

? Ertesi Günü Başarılarına Odaklanırlar

Birçok başarılı insan uykuya geçmeden, birkaç dakika önce üzerinde çalışmış oldukları projeler için pozitif çıkarmalar yapmaktadırlar.

? Uyumadan Önce Kitap Okurlar

Başarılı birçok insanın uyumadan önce yaptıkları alışkanlıklardan bir tanesi de kitap okumaktır. Birçok başarılı kişinin listesinin başlarında kitap okuma maddesi bulunmaktadır.

Bu maddelere şunları da ekleyebiliriz.

? Yatmadan önce aileleriyle kaliteli vakit geçirirler.

? Ruhu, bedeni ve zihni rahatlatmak adına meditasyon yaparlar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?