Evinizin Mis Gibi Kokmasını Sağlayacak En Etkili 2 Yöntem

Sadece mutfağınızda bulunan malzemeler ile evinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Bu malzemeler neler mi ? Birazdan bu malzemelerin neler olduğunu açıklayacağız. ?

Kimi zaman evin yetersiz havalandırılmasından, kimi zaman kızartma kokusundan dolayı evimizin atmosferinde istenmedik kokular oluşabiliyor. Bu kokuları gidermek için farklı yöntemler deniyoruz. Şimdi sizlere evinizin mis gibi kokmasını sağlayacak 2 tane doğal yöntem söyleyeceğiz. Evinizin mis gibi kokmasına hazır mısınız ?

Anında Kokuları Giderici ve Temizleyici

Hazırsanız ilk yöntemi açıklıyoruz. ? Doğal aynı zamanda etkileyici bir temizleyici arıyorsanız, aradığınız malzemeler mutfağınızda sizleri bekliyor. Bu malzemeler neler mi ? Hemen söylüyoruz. Limon ve karbonat ikilisi.

doğal ev temizlik yöntemleri

Kirli lavabolarınızı temizlemek, mutfakta oluşan yemek kokularını gidermek için yarım limonun üzerine yeterli miktarda karbonat dökmektir. Hazırlamış olduğunuz limonlu karbonatla bir güzel kirli lavabonuzu bir güzel ovalayın, ardından yeteri miktarda su döküp, lavabonuzu temizlemek yeterli olacaktır.

Egzotik Bir Koku İçin Mum ve Kahve Çekirdeği

Evinizin atmosferinde egzotik bir kokunun yayılmasını istemez misiniz ? Aynı zamanda romantik bir ambiyans da olsa, nasıl olur ? Bizce kulağa oldukça hoş geliyor. Yaşam alanımızda böyle bir atmosfer oluşturmak için sadece 3 malzemeye ihtiyacımız var.

doğal oda kokusu kahve çekirdeği ve mum

Isıya dayanıklı bir kase, mum ve kahve çekirdekleri. Kasenin içerisine mumu yerleştiriyoruz. Etrafına kahve çekirdeklerini serpiştiriyoruz. Mum yandıkça kahve çekirdeklerinin kokusunu evinizi saracaktır.

Sizler , evlerinizin güzel kokması için hangi doğal yöntemleri deniyorsunuz ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?