İlişkinizi Renklendirmek İçin 4 Öneri

Uzun süren bir ilişkiniz var ve bu ilişkiniz bugünlerde monotonlaştı mı ? Eğer yanıtınız ” evet ” ise, ilişkinize küçük dokunuşlar ile renklendirmenin zamanı gelmiş demektir. Nasıl , mı ? Konuya giriş yapmadan önce kendinize güzel bir kahve yapın. Kendinizi mutlu ve huzurlu hissettiğiniz köşenize geçiniz . Bir taraftan mis gibi kahvenizi yudumlarken, bir taraftan da önerileri okuyup, harekete geçin.

Bizde hemen kahvemizden bir yudum alıp, konumuza giriş yapıyoruz. An itibarıyla yoğun iş temponuzu ve günlük koşuşturmanızı bir kenara bırakıp kendinize ve ilişkinize odaklanın. Uzun süredir birlikte olduğunuz sevgiliniz yada partnerinizle olan ilişkinizi nasıl daha renkli hale getirebilirim, diye bir düşünün. Monotonlaşmış olan ilişkinize biraz hareket katıp, canlandırmak için şunları yapabilirsiniz.

Birlikte Yeni Bir Şeyler Deneyin

İlişkinizde bazı şeyleri değiştirmek istiyorsunuz, ama bir türlü ne değiştireceğinize ya da nereden başlayacağınıza karar veremiyor musunuz ? Değişim için ilk adım olarak birbirinize zaman ayırmaya ne dersiniz ? Birbirimize ayırdığımız bu zaman dilimde ne yapalım, dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen bu konuda ki önerimizi sizler ile paylaşalım. Birlikte daha önce demediğiniz, yapmak isteyip de yapmadığınız bir şeyi yapabilirsiniz.

Mesela birlikte spaya gidebilirsiniz.

Görmek istediğiniz bir şehre ya da ülkeye gidebilirsiniz.

Daha eğlenceli bir gün geçirmek için bilardoya, bowlinge yada bir atari gidebilirsiniz.

Romantik ve duygusal anlar yaşamak istiyorsanız, cinsel hayatınıza hareketlik katın. Daha önce denemediklerinizi deneyebilirsiniz.

Partnerinizin Sevgi Dilini Biliyor musunuz ?

Sevgilinizle iletişim kurmanın yollarından bir onun sevgili diliyle konuşmak olduğunu biliyor muydunuz ? Biliyorsunuz, karşıdaki kişi ile iletişim kurmak için onun anlayacağı dille konuşmak gerekir. Sevgi dili de bunlardan biri. Eğer birbirinizin sevgi dilini bilirseniz, birbirinizle daha iyi iletişime geçebilirsiniz. Sevgi dili nelerdir, diye soranlar için hemen söyleyelim.

5 Tür Sevgili Dili Vardır

  1. Fiziksel Dokunuş
  2. Hediyeler
  3. Hizmet Eylemleri
  4. Kaliteli Zaman
  5. Onaylama Sözleri

Diyelim ki sevgili dili ; fiziksel dokunuş. Cafede, sinemada, yolda yürürken yada partneriniz araba kullanırken sevginizi belli etmek için küçük fiziksel dokunuşlar yapabilirsiniz. Eğer sevgili dili hizmet eylemi ise ; yatağa kahvaltı getirmesi için ona inceden ince mesaj gönderebilirsiniz. Bazı ev işlerinde size yardım etmesini isteyebilirsiniz.

Birbirinizi Şaşırtmalısınız

İlişkileri canlandırıp, renklendirmenin en etkili yollarından biride de partnerlerin birbirini beklenmedik anda küçük jestler yaparak şaşırtmalarıdır. Birbirinizle anlaşarak iki hafta bir, ya da ayda bir kere sırayla birbirinize sürpriz yapmak için anlaşabilirsiniz. Öyle çok büyük sürprizler olmasına gerek yok.

Mesela, vizyona yeni giren bir sinema filmine bilet alabilirsiniz. Uzun süredir beklediği sevdiği bir sanatçının yada grubun konserine birlikte gidip eğlenebilirsiniz.

Hafta içi yatakta kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

Yatak Odası İlişkinizi Renklendirmek İçin

Yatak odası ilişkinizi renklendirmek deyince hemen aklınıza , en iyi seks pozisyonlarına bodoslama dalmak , demek değildir. Hele hele uzun süredir eşinizle aranızda yakınlaşma yok ise, bu şekilde yaklaşmanın bir faydası olmaz. Peki, ne yapmalıyız, dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen kısaca açıklayalım. Birbirinize dokunmayı ve yeniden flört etmeyi öğrenmelisiniz ! Bunu adım adım ilerleyen bir ön sevişme olarak da düşünebilirsiniz.

Fiziksel yakınlık kurabilirsiniz. Ele ele tutuşun. Parmak uçlarınızla yüzüne, boğazına, koluna ve göğsüne hafif hafif dokunabilirsiniz. Kulağına aşk sözcükleri fısıldayıp, öpücükler kondurabilirsiniz. Yoğun iş temposunun arasında biraz olsun rahatlatmak için ummadığı bir anda etkileyici bir flört mesajı gönderebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?