IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Kurslar

IVY League Üniversitelerinden Online Alabileceğiniz Ücretsiz Kurslar

Brown , Yale, Harvard Üniversitesi gibi dünyanın önde gelen ve en prestijli Ivy League okullarından farklı alanlarda farklı konular üzerine online olarak ders alabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Evde kaldığımız bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek ve kendimizi farklı alanlarda geliştirmek adına farklı alanlarda, online olarak kurs almaya ne dersiniz ? Yeniliğe ve öğrenmeye açıksanız, bu online kursların ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Amerika’nın en prestijli ve akademik olarak da önde gelen üniversitelerin kapsamı içinde olan Ivy League kabul edilmesi sürecinde seçiciliği tanınan 8 üniversiteyi ( Columbia Üniversitesi – Harvard- Princeton – Brown – Yale – Cornell – Dartmouth – Pennsylvania Üniversitesi ) kendi çatısı altında bir araya topluyor.

Şimdi sizlere bu üniversitelerden sertifika alma fırsatınız var desek, ne dersiniz ? Bu bir hayal dediğinizi duyar , gibiyiz. Bizde size artık bu hayalinizi gerçeğe çevirebilme fırsatınız var diyoruz. Nasıl mı ? Hemen anlatalım.

dünyanın önde gelen üniversitelerinden online ücretsiz dersler

Biraz önce adını saydığımız bu üniversiteler yaklaşık olarak 450 – 500 ücretsiz online kursu vermekte olup, birçok dijital platformdan erişim imkanı sunmakta. Massive Open Online Courses ( MOOCs ) olarak isimlendirilen kurslar, Bilim – Sanat – Teknoloji – İşletme – Sağlık gibi dallarda pek çok farklı içerikteki dersi , dünyanın dört bir yanındaki öğrenme aşkı olan kişilere sunuyor. Birçok dersi ücretsiz olarak katılabileceğiniz bu sistemde , dilerseniz kurs sonunda sertifika almak isterseniz bu durumda küçük bir ücret ödemeniz gerekecektir.

Hemen Nisan ayı içerisinde farklı dallarda başlayacak olan birkaç kursu sizler ile paylaşalım.

Sanat Kursları

Harvard University Exposing Digital Photography

Fotoğrafçılığa meraklıysanız bu kursun ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Biliyorsunuz günümüzde analog fotoğrafçılık yerini dijital fotoğrafçılığa bırakmış durumda. Kaliteli bir fotoğraf çekmek için iyi bir ışığa, odak noktasına , filtre derinliğine kadar birçok noktaya dikkat etmek gerek. İşte tüm bu incelikleri öğrenmek adına dilerseniz istediğiniz zaman başlayabileceğiniz 12 hafta sürecek olan Dijital Fotoğrafçılık Keşfetme Kursuna başlayabilirsiniz.

Sosyal Bilimler Kursu

Columbia University – The Age of Sustainable Development

Son dönemlerde en çok konuşulan konular arasında sürdürülebilirlik yer alıyor. Sizde bu konuyla yakından ilgili iseniz The Age of Sustainable Development özel ile hazırlanmış olan bu programdan yararlanabilirsiniz. 6 Nisan 2020 tarihinde başlayacak ve 14 hafta sürecek olan Sürdürülebilir Gelişme Kursuna katılabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?