Mutluluk Tatili İçin Rotamızı Finlandiya Çeviriyoruz !

Dünyanın En Mutlu Ülkesi Finlandiya

Son iki yıldır dünyanın en mutlu ülkesi seçilen Finlandiya‘da tatil yapmaya ne dersiniz ? Eğer Mayıs ve Temmuz ayları arasında bir tatil planınız var ise, güneşin ve doğanın eşsiz güzelliğinin tadını doyasıya çıkarmak için rotanızı buraya çevirebilirsiniz.

Yaşadığınız şehrin gürültüsünden sıkıldıysanız, çevrenizdeki insanların umutsuz ve mutsuz bakışları sizi rahatsız etmeye başladıysa, bir de yoğun iş temposu ve stresinden dolayı nefes alamayacak durumda hissediyorsanız kendinizi, hayatta bir kısa mola verip, enerji toplamak en kısa zamanda Finlandiya gidebilirsiniz .

finlandiya'nın başkenti helsinkiNeden Finlandiya ?” diye soracak olursanız, hemen birkaç neden sıralayalım.

Öncelikle burada huzuru ve mutluluğu doyasıya yaşayabilirsiniz. Bu mutluluğu doyasıya yaşamanıza yardımcı olmak adına güneşin sıcaklığı ve ışığı size eşlik edecektir.

finlandiya tampereÖzellikle Mayıs ve Temmuz dönemleri arasında buraya gidebilirseniz güneşin gökyüzünde 19 saat kaldığını görecek ve gecenizi güneş ışınlarının aydınlatmasına şahitlik edeceksiniz.

buz igloo finlandiyaTercihinizi Kuzey Işıklarını seyretmekten yana kullanmak isterseniz de tatil planınızı Şubat – Mart ve Ekim aylarında yapmanızı öneririz.

Müzik tarzınız metal ise çok şanslısınız, ülkede genelde metal müzik yapılmakta. Kokko ateşleri eşliğinde müzik dinlemenin keyfide bir başka olsa gerek.

Eğer özel festivallere denk gelirseniz, şans getirildiğine inanılan bezelye çorbasının tadına bakabilir, krem şanti ve reçel dolgulu kurabiyelerde tadabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken fin hardalı ve gen geyiği etlerinin tadına da bakmadan gelmeyin, deriz.

finlandiya turistlik yerleri rovaniemiBunları Biliyor Muydunuz ?

Bu ülkede yaklaşık 167 bin göl bulunmakta.

Ülkenin takma adlarından biri ” Binlerce Göl Olan Topraklar ” diğeri ise ” Geceyarısı Güneşin Toprakları ” dır.

√ Bu ülkenin birçok bölgesinde yılın yaklaşık 45 günü hiç gün ışığına rastlanmaz. % 86 ‘sı da ormanlarla kaplıdır.

Finlandiya’dan Hediyelik Eşya Ne Alsam ?

Finlandiya’dan eve dönerken, buradan hatıra olarak ne alsam, diye aklınızdan geçirecek olursanız, bu konuda birkaç küçük öneride bulunabiliriz. Biliyorsunuz burası Ren Geyikleri ile ünlüdür. Geyik boynuzundan yapılmış hediyelik eşyalara bakabilirsiniz. Kışın hem sizi sıcak tutması, hem de burada geçirdiğiniz güzel anıları yad etmek adına eldiven, tüylü şapka alabilirsiniz. Battaniye de düşünebilirsiniz.

avrupa turları finlandiya

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?