Pazartesi Günü Sendromsuz Geçmiyor Diyenlerden Misiniz ?

Pazartesini Sendromsuz Geçirmek İçin

Yeni bir güne umutla, aşkla, pozitif enerjiyle başlamanız ve mutlu haberler alacağınız bir hafta geçirmeniz dileğiyle, yazımızın ulaştığı herkese kucak dolu sıcacık sevgiler ve günaydınlar. ?

Takvimler yine pazartesi gösteriyor. Aramızdan bir çok kişi yeni bir güne ve yeni bir haftaya birazcık pazartesi sendromu ile başladıklarını duyduk. Hemen sizi bu sendromdan çıkartacak, haftanızın ve gününüzün iyi geçmesini sağlayacak aynı zamanda güne enerji dolu başlamanızı sağlayacak önerilerimizi anında sizler ile hazırız. Günün ilk kahvesi ile birlikte yeni haftaya başlamaya hazırız, sizde hazırsanız, başlıyoruz.

Yeni Bir Haftaya, Yeni Bir Güne Mutlu Başlamanın Yolları

güne iyi başlamanın yolları

? Yeni bir güne telaş ile başlamamak adına , gece yatmadan önce bir hava durumunu kontrol edip, havanın durumuna göre yarınki kombinimizi eksiksiz hazırlamak , yeni bir güne bizi 1 – 0 önde başlamamıza yardımcı olacaktır.

? Binghamton Üniversitesi’nin yapmış olduğu bir araştırmaya göre gece geç yatanlar, düzenli bir uykuya sahip olan kişilere göre güne daha negatif düşünceler ile başlıyor. Bu negatif düşünce bir taraftan gün boyu motivasyonu düşürmeye neden olurken, bir taraftan da gün içerisinde olumlulukları görülmez hale getiriyor.

? Güne pozitif ve enerji dolu başlamak için sevdiğiniz şarkıyı cep telefonunuzun alarm sesi olarak ayarlayıp, günün ilk ışıkları eşliğinde şarkı söyleyerek başlayabilirsiniz. Unutmayın ki, şarkı söylemek endorfin salgılamasına yardımcı olup, haz duygusunu artırmaktadır.

? Güne uyanır uyanmaz eliniz hemen, cep telefonunuza ya da tabletinize gitmesin. Önce kendinize güzel bir kahve yapın, ardın güzel bir kahvaltı yapın. Kahvaltı için vaktim yok diyorsanız, pratik ve sağlıklı bir kahvaltı için bir bir kase yoğurdun içine yulaf ezmesi atıp , karıştırıp , tüketin. Sonra direk hazırlanmaya geçin. Korkmayın e- postalarınıza ve sosyal medya hesaplarınıza bakmak için zamanınız olacaktır. 😉

? Bugün içinde sizi mutlu edecek ve heyecanınızı artıracak küçük planlar yapın. Mesela gün batımında sevdiğiniz bir arkadaşınızla nezih bir manzara eşliğinde kahve yudumlamak gibi. Yada hafta sonunda uzun süredir, gitmek istediğiniz şehir için bir ön hazırlık yapın. Vizyondakiler listesine bakıp, en kısa zamanda gitmek istediğiniz sinema için biletinizi ayarlayın.

Gününüzün Pozitif, Enerji Dolu ve Havada Aşk Kokusunun Olması Dileğiyle, Sevgilerle…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?