Sağlıklı Smoothie Yapmaya Ne Dersiniz ?

Beko Vitaminist ile Lezzetli ve Sağlıklı Smoothie Hazırlıyoruz

Hem sağlıklı, hem lezzetli smoothie hazırlıyoruz !

Yeni bir haftaya sağlıklı ve enerji dolu başlamak için birbirinden farklı sağlıklı mı sağlıklı, lezzetli mi lezzetli smoothie hazırlamak için biz bir mutfağa doğru geçiyoruz, sizde bize eşlik etmek ister misiniz ?

Smoothieleri hazırlamaya başlamadan önce, sağlıklı bir şekilde smoothie tüketmek için dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktayı siz sevgili takipçilerimizle paylaşmak istiyoruz.

Hızlı sağlıklı ve besleyici bir kahvaltı için protein ve vitamin dolu bir smoothie den daha iyisi düşünülemez. Bir taraftan vücudumuzu alkalize eder, bir taraftan da metabolizmamızı hızlandırarak enerjimizi yükseltip, bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmeye yardımcı olur. Tabi, sağlıklı ve doğru bir şekilde tüketildiği zaman !

Lezzetli ve Sağlıklı Smoothie Nasıl Hazırlanır ?

Aç Karnına Tüketin

Genelde smoothie tok karnına tükettiğimiz zaman sindirim sorunu yaşayabiliriz. Biliyorsunuz midenin dolu olması ,vücudun besinleri hızla emmesini engeller. Bu noktayı göz önüne alarak smoothie şu şekilde tüketmenizi öneririz. Ya smoothie aç karnına içip en az 20 dakika hiçbir şey yemeyeceksiniz, ya da yemekten en az 2 saat sonra tüketeceksiniz.

Uzun Süre Bekletmeyin

Hazırlamış olduğunuz smoothieyi 15 dakika içerisinde tüketmenizi öneririz. Uzun süre beklediği taktirde hava ile maruz kaldığından dolayı canlı enzimler bozulmaya başlar. Besin değerleri azalır ve enerji verme değeri de azalır.

✔ Her Zaman Aynı Besinleri Tüketmeyin

Sürekli aynı sebzeleri veya besinleri tükettiğiniz taktirde vücudunuzda oksalik asit birikimine neden olup, tiroid bezlerini etkileyebilirsiniz. Bu nedenle her hafta farklı sebze ve meyve tüketmeye özen gösterin.

Sağlıklı Ve Lezzetli Smoothie Tarifleri

Ekşi Sevenler İçin

yeşil erikli smoothie tarifi

Ekşi sevenler için mayhoş smoothie için gerekli malzemeler ;

  • 10 tane çekirdeği çıkartılmış yeşil erik
  • 1 tane yeşil elma
  • 1 yemek kaşığı pekmez
  • Yarım su bardağı süt

Hazırlanışı ;

Tüm malzemeleri Beko Vitaminist‘in içine atıp, bir güzel karıştırıyoruz.

Çilek Rüyası

beko vitaminist ilhanlar home

Çilek kokusu rüyanıza kadar geliyorsa, çilek rüyası tadında bir smoothie yapma vakti gelmiş demektir. 😉 Çilek Rüyası Smoothie tarifi için gerekli malzemeler ;

  • 10 – 15 tane çilek
  • 50 gr bitter çikolata
  • 1 kase yoğurt
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı :

Yapmanız gereken tek şey tüm malzemeleri Beko Vitaminist içine atıp, bir güzel karıştırıp, ardından keyifle tüketmek olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?