Sömestr Tatilini Uludağ’da Geçirmeye Ne Dersiniz ?

Bursa'da Gezilecek Mekanlar Sömestr Tatilinde Rotamız Uludağ

Günaydın, mutlu pazarlar, mutlu tatiller sevgili takipçilerimiz. Biliyorsunuz an itibarıyla sömestr tatiline girişmiş bulunmaktayız. Bir taraftan sevgili çocuklarımızı 2. Dönem eğitim öğretim yılına motive etmek, bir taraftan da ailecek yeni yıl ilk tatilini yapmak adına farklı planlar ve programlar içerisindeyiz.

Bir kısmımız işten güçten dolayı, bulduğu şehirden ayıramamak zorunda, bir kısmımız ise, birkaç günlüğüne de olsa şehir dışına gidip, farklı yerler keşfetmek için program yapıyor. Bizde bugün tatili değerlendirmek isteyen sevgili takipçilerimiz rotalarını belirlemeye yardımcı olmak adına rotamızı ülkemizin ve Bursa’nın en güzel kaya merkezlerinden biri olan Uludağ’a çevirdik.

Gündüz Uludağ’da kayak yapmanın keyfini yaşarken, akşamda Bursa’daki kaplıcalarında keyfini doyasıya çıkarmaya hazır mısınız ?

Eğer rotanızı Bursa’ya çevirmeye karar verdiyseniz, hemen uğrayabileceğiniz birkaç mekanı sizler ile paylaşalım.

bursa'nın en meşhur yerleri

Kahvaltı İçin Pasto

Günün ilk ışıkları ile birlikte Bursa’ya vardıysanız, enfes bir kahvaltı yapmak için Pasto Fırınına uğramanızı tavsiye ederiz. Bursa’nın en iyi kahvaltı mekanlarından biri olan burada mükellef bir kahvaltı yapabilirsiniz. Kahvaltı menüsünde neler mi var ? Bazlama ile yapılan gerçek salçalı tostu mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Çeşit çeşit yumurta, zeytin ve peynir tabaklarından tutunda közlenmiş kırmızı biber sosuna kadar geniş bir menü ile birlikte odun fırınından yeni çıkmış, dumanı üstünde ekmek ile kahvaltı yapmanın tadına varacaksınız.

Kestane Şekeri Yemeden Dönmek Olmaz

Bursa’nın en meşhur lezzetlerden biri Kestane şekeridir. Bu meşhur tadını nerede yemeliyiz, diye soracak olursanız, bu sorunuza karşılık olarak Ulus Şekerleme ve Pasta Evi‘ni adres olarak gösterebiliriz. Burası ilk kestane üretilen ve satılan dükkandır. Çikolata dolgulu kestane pürelerin içerisine pandispanya kekini katmadan yalnız saf ve hakiki kestane şekeri püresi ile yapılan Kestane Şekeri‘ni tatmadan gelmeyin, deriz.

Koza Han Gezmeden Gelme

Buraya kadar gelmişken, neleri gezmeliyiz, diyenler için adresimiz, Koza Han’ı olacaktır. Bursa’ya kadar gelmişken bir ipek almadan dönmek olmaz, diyorsanız yol boyu sıra sıra dizili olan dükkanları ziyaret edebilirsiniz. Gün yorgunluğunu üzerinizden atmak, buranın atmosferini solumak için okkalı bir Türk Kahvesi de içmeyi ihmal etmeyin.

Bu arada bizim için gezmeyi de unutmayın, 😉 Sevgilerle…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?