Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Nelerdir ?

Cinsel Gücü Etkileyen Besinler

Diyetisyen Neslihan Aktepeden Cinsel Gücü Etkileyen Besinler

Bazı yiyecek ve içecekler hem sağlık açısından hem de cinsel gücü artırması açısından büyük önem taşımaktadırlar. Peki, cinsel hayatımızı etkileyecek ve cinsel gücü etkileyecek olan yiyecekler nelerdir? Hemen bu noktada sözü sevgili Diyetisyen Neslihan Aktepe’ye bırakıyoruz.

Demir Eksikliği Cinsel Gücü Olumsuz Etkiliyor !

cinsel gücü artıran besinler nelerdir

Demir eksiliği başta kadınlarda olmak üzere çocuklarda görülmektedir. Demir eksikliği anemisinin sonuçlarına bağlı olarak ağır olabilecekleri gibi mutlaka besin ve ilaçlar ile giderilmesi gerekir. Demir eksikliği söz konusu olduğu zaman yeteri miktarda oksijen taşınmaz. Bunun sonucu olarak da kişi kendini güçsüz hissetmeye başlar, kalbi yorulur, cinsel isteksizliği başlar, uyku hali ve yorgunluk hissetmeye başlar.

Hangi besinlerde demir bulunur, ya da hangi besinleri tüketirsek, demir eksiliğini önlemiş oluruz ? Demir açısından yüksek besinler arasında , karaciğer , kırmızı et, tavuk, balık, yumurta, üzüm, pekmez, kuru baklagiller, kuru kayısı, kuru üzüm, kuru dut, yeşil yapraklı sebzeler, fındık, fıstık, susam gibi besinleri, günlük beslenmesi de mutlaka yeteri miktarda yer vermeliyiz.

Cinsel gücü artırmanın en önemli unsurları arasında kan dolaşımı hızlandırma yer alır. Cinsel hayatınızı olumlu yönde etkilemek için beslenme düzeyinde küçük bir değişiklik yapmanız yeterli olacaktır.

Cinsel gücü artırmak için günlük besinlerinizin arasına ; çikolata, somon, ananas, avokado , böğürtlen, çilek, çilek, yaban mersini, domates, kabuklu deniz ürünlerine yer vermelisiniz.

Unutmayın ; Stres, Alkol, Sigara ise Cinsel Gücü Olumsuz Etkileyen Faktörler Başında Yer Almakta

Demir Eksikliğinin Cinsel Gücü Olumsuz Yönden Etkilemesi İçin

? C vitamini demir emilimini arttırırken hemoglobin üretiminde de önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden demir açısından zengin besinler tüketirken , yanında C vitamini olmasına dikkat etmek gerek.

? C vitamini yönden zengin meyveler arasında kivi, portakal, mandalinayı sayabiliriz.

? Bol limonlu salata tüketebilirsiniz.

? Yumurta ile birlikte tüketeceğiniz taze sıkılmış portakal suyu , yumurtada bulunan demir emilimini artırır.

? Çayda bulunan fitat ve taneleri demir emilimini azaltmamaları için çayı açık ve limonlu içmenizi öneririz.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?