Yeni Bir Güne Güzel Başlamak İçin 5 Tüyo !

Yeni Güne Güzel Başlayın !

Uzun süredir, vaktimizin çoğunu evde geçirmek zorunda kaldık. Neyse ki, yazın gelmesi ile birlikte, yaşamlarımızda birazda olsa normalle dönmeye başladı. Şuan için güneşli günlerin tadını evinizin dış mekanları arasında çıkartıyor olsanız bile, buna fazla takılıp kalmayın. Bir taraftan yazın tadını çıkarmak bir taraftan da güne güzel başlamak için şu önerilere bir göz atın, deriz.

Her ne kadar yaşantımızda bazen istenmedik durumlar, olumsuz anlar yaşansa dahi, bu durumu pozitife çevirmenin elinizde olduğunu unutmayın. ? Gün ilk ışıkları ile birlikte günün planı yapmaya başlayıp, zor bir gün beni bekliyor , diye strese girip güne olumsuz, yorgun ve sıkıntı bir şekilde yataktan ayrılmayın. Şimdi bu olumsuz düşünceleri bir kenara bırakıp, güne nasıl daha zinde, pozitif ve enerji dolu başlayabileceğimize bir bakalım.

Güne Daha İyi Başlamak İçin Ne Yapabilirim ?

✔ Kaliteli Bir Uyku Şart

yeni bir güne uyanmak

Bedenen, ruhen ve zihinsel açıdan güne pozitif ve enerji dolu başlamak için yeterli ve kaliteli bir şekilde uyumak oldukça önemlidir. Günde en az 8 saat uyumayı rutin haline getirin. Eğer uyku dalmakta zorluk çekiyorsanız, uykuya geçmeden 30 dakika önce, sizi rahatlatacak müzikler dinleyebilirsiniz. Mümkün oldukça gece geç saatlere kadar zaman geçirmeyi en az seviye indirmelisiniz.

✔ Cep Telefonunu Bekleme Moduna Al

Daha gözlerinizi hafif hafif açmaya başlarken eliniz hemen telefonunuza mı gidiyor ? Eğer yanıttınız ” evet ” ise, hemen bu alışkanlığınızdan vazgeçmenizi öneririz. Neden mi ? Çünkü, sosyal medya da göreceğiniz herhangi bir fotoğraf, paylaşım ya da haber sitelerinde göreceğiniz herhangi bir olumsuz haberden dolayı, moraliniz daha ilk dakikada bozulmaya başlayacaktır. Güne olumsuz ve moral bozukluğu ile başlamamak için cep telefonunuzu bekleme moduna alın. Uyandıktan 30 dakika sonra bakmanızı tavsiye ederiz.

✔ Müzik Ruhun Gıdasıdır

müzik dinleyen kadın

Yeni bir güne motive olmak için ruhuna dokunacak müzik ritimleri ile başlamaya ne dersin ? Kulağında hoş bir melodi, bedeni harekete geçirecek ritimler ile güne başlamak size ayrı bir keyif verecektir.

✔ Gün Işığı Odana ve Ruhuna Doğsun

Enerji ve pozitif bir şekilde uyanmak için odanın perdesi arala, gün ışığı ruhuna dokunup, odanı ısıtsın. Aklında bulusun. Gün ilk ışıkları senin serotonin hormonunu ( mutluluk, canlılık ve zindelik hissi ) yükseltecektir.

✔ Soğuk Duş Etkisi !

Vücudunuz gevşetip , rahatlatmak ve kendine gelmesi için güzel bir duş iyi gelecektir. Vücudunuzda şok etkisi yaratmak için şu şekilde bir duş almanızı öneririz. Duşun altına girin. Önce suyu ılık olarak ayarlayın. Sonra ılık suyu soğuğa getirin. Bu şok etkisi yaratacak olan soğuk duş, hem uyanmanızı sağlayacak, hem de kan dolaşımınızı hızlandıracaktır.

Soğuk Duş Almanın 4 Faydası , konumuza göz atmalısınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?