Whatsapp , Instagram ve Facebook Çöktü mü ?

Instagram Görsel Sorunu

Milyonlarca kişinin kullandığı en çok tercih edilen sosyal medya ağları içerisinde yer alan Whatsapp , Instagram ve Facebook Çöktü !

Milyonlarca kullanıcı bugün Facebook’un , Instagram’ın ve Whatsapp’ın sunmuş olduğu video yükleme, fotoğraf paylaşma ve gif gibi uygulamalarını pek fazla kullanamadılar. Yaşanan bu olumsuz problemler karşısında akıllara hemen, acaba yine bu üçlü sosyal ağ çöktü mü , sorusunu getirdi. Yaşanan bu olumsuz durum karşısında Facebook’tan resmi bir açıklama geldi.

Whatsapp – Facebook – Instagram ‘ da Görsel Sorunu

Dünya genelinde Instagram yaşanan bir sorun nedeniyle erişim sıkıntısı yaşamakta. Birçok Instagram kullanıcısı platformdaki yeni paylaşımlara erişime sıkıntısı yaşarken, ” içerik yüklenmedi ” ve ” akış yenilenmedi ” uyarıları ile karşı karşıya kaldılar. Türkiye saati ile bugün 16 : 00 itibarıyla başlayan bu sorun , şu ana kadar tam olarak giderilmez iken , kullanıcıların karşı karşıya kaldığı sorun sadece bunla sınırlı kalmadı. Kısa bir süre içerisinde Facebook’un bünyesinde barınan Instagram da yaşanan erişim sorunu Whatsapp ve Facebook’ da da yaşanmaya başlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı’ndan Son Dakika Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan , dünya genelinde sosyal medya ağlarında yaşanan bu durum karşısında Twitter hesabından son dakika açıklamasında bulundu. ” Instagram , Whatsapp ve Facebook servislerinde dünya genelinde kesintiler yaşanmaktadır. Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir. ” dedi.

Son Dakika Açıklaması Facebook

Yaşanan sorunla ilgili Facebook’tan son dakika resmi açıklama geldi. #facebookdown etiketiyle Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre ; ” Bazı kişilerin uygulamalarımızdan resim , video ve diğer dosyaları yüklerken veya gönderirken sorun yaşadıklarının farkındayız. Sorun için üzgünüz ve işleri en kısa sürede normale döndürmek için çalışıyoruz ” denildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?